Olejek do twarzy – naturalna pielęgnacja
Poszukujesz naturalnej, uniwersalnej substancji, za pomocą której oczyścisz, a następnie nawilżysz i odżywisz skórę twarzy? Olejek jest idealnym rozwiązaniem. Produkt ten posłużyć nam może, jako:
- Alternatywa dla kremu - olejek pielęgnacyjny do twarzy
- Alternatywa dla żeli i pianek myjących do twarzy - olejek do mycia twarzy
- Alternatywa dla mleczek i płynów micelarnych usuwających makeup - olejek do demakijażu
Jak stosować olejek na twarz?
Zdecydowaną większość olejków możemy nakładać pod serum i krem do twarzy, lub jako niezależny, naturalny kosmetyk pielęgnacyjny. W takiej sytuacji na oczyszczoną oraz zwilżoną skórę twarzy (wodą lub hydrolatem) nanosimy wybrany olejek i rozprowadzamy go aż do całkowitego wchłonięcia.
Ten produkt może posłużyć nam również jako olejek myjący do twarzy, za pomocą którego usuniemy sebum oraz inne zanieczyszczenia. Ta nierozpuszczalna w wodzie substancja może pełnić także rolę olejku do demakijażu. W obu przypadkach olejek należy rozprowadzić po zwilżonej wodą twarzy, a następnie dokładnie spłukać.
Jaki olej do twarzy wybrać?
- Olej z orzechów laskowych
Ten naturalny, zimnotłoczony i nierafinowany związek niezwykle szybko wchłania się w skórę twarzy, nie pozostawiając na niej tłustego filmu. Dlatego też ten produkt należy do grupy suchych olejów. Świetnie sprawdzi się w przypadku cer naczyniowych oraz wrażliwych, ponieważ uszczelnia ściany naczynek krwionośnych, zapobiegając ich gwałtownemu rozszerzaniu. Olejek z orzechów laskowych możesz stosować jako zamiennik dla kremu na dzień i na noc lub jako serum pod inne kosmetyki pielęgnacyjne.
- Olej z opuncji figowej
Ten niebywały kosmetyk doskonale wchłania się w skórę twarzy, pozostawiając ją aksamitnie gładką. Ze względu na bogaty skład, substancja ta intensywnie nawilża, regeneruje i uspokajania podrażniony naskórek. Przyspiesza również gojenie się stanów zapalnych, a przy tym wpływa na elastyczność naskórka. W związku z tym fantastycznie sprawdzi się w przypadku skór suchych, dojrzałych oraz wrażliwych. Z kolei ze względu na właściwości związane z regulacją gruczołów łojowych, zalecany jest także dla cer tłustych i mieszanych.
- Olej śliwkowy
Ta lekka substancja pozyskiwana jest z pestek śliwek. Podobnie jak olejek z opuncji figowej, ma silne właściwości nawilżające, regenerujące i odbudowujące naskórek. Przynosi ulgę skórze podrażnionej oraz przesuszonej. Ponadto ma również pozytywny wpływ na cerę tłustą i łojotokową, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych i przyspiesza gojenie się stanów zapalnych.
- Olejek z pestek malin
Substancja ta pozyskiwana jest z nasion malin właściwych. Uważana jest za jedną z najbardziej uniwersalnych, ponieważ sprawdza się w przypadku niemal każdego rodzaju cery. Olej z pestek malin wygładza, nawilża i uelastycznia skórę. Ponadto przyspiesza procesy regeneracyjne, odbudowując uszkodzone komórki naskórka. Ma także pozytywny wpływ na skórę tłustą, problematyczną i mieszaną, ponieważ zmniejsza stany zapalne i zapobiega powstawaniu zaskórników. Po ten produkt warto sięgać zarówno rano, tuż po oczyszczeniu twarzy, jak i tuż przed zaśnięciem, jako alternatywa dla kremu na noc.
- Skwalan z trzciny cukrowej
Ten związek dotychczas pozyskiwany był z oliwek oraz wątroby rekina. Okazało się jednak, że jego najstabilniejszą wersją jest właśnie ta otrzymywana z trzciny cukrowej. Ten lekki i bezzapachowy związek bardzo dobrze wchłania się w skórę, przywracając jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jednocześnie naskórek staje się gładszy, bardziej elastyczny i odporny na czynniki zewnętrzne. Ten olejek ma również pozytywny wpływ na spłycenie zmarszczek oraz poprawę kolorytu twarzy.
Skwalen stosować można jako alternatywa dla kremu czy serum.