Kremy na noc

Naturalny krem na noc

Do codziennej pielęgnacji warto włączyć nie tylko kremy na dzień, ale również te na noc. Obie kategorie produktów powinny być stosowane naprzemiennie, ponieważ wykazują inne, uzupełniające się działanie. Wynika to z różnych składów tych kremów. Ta zasada ma zastosowanie również w przypadku kosmetyków organicznych, które pozwolą Ci łączyć skuteczną pielęgnację z naturą.

W naszych propozycjach pojawiły się naturalne, a wśród nich organiczne, ekologiczne i wegańskie kremy do twarzy. Potwierdzeniem tego faktu są kosmetyczne certyfikaty, takie jak ECOCERT, ICEA, ICEA-LAV, AIAB, PETA, Vegan czy Qualite France.

Ta grupa produktowa pozbawiona jest szkodliwych parabenów, formaldehydów, ftalanów, SLS, SLES i toluenów, które negatywnie wpływają nie tylko na naszą skórę, ale i środowisko naturalne. W ich składzie znajdziemy natomiast drogocenne oleje, wyciągi roślinne oraz naturalne substancje mineralne.

Składniki zawarte w naturalnych kremach na noc

Te kosmetyki stanowią najczęściej emulsję W/O ( woda w oleju). To z tego powodu preparaty na noc są z reguły gęstsze, tłustsze, a tym samym cięższe. W ich składzie pojawia się między innymi olej z rokitnika, olej z pestek grejpfruta, olej sezamowy, rycynowy, ryżowy i słonecznikowy. W naturalnych kremach znaleźć można także masło kakaowe, masło shea czy wosk carnauba. Do organicznych składników aktywnych zaliczamy również ekstrakty z kwiatów i owoców, witaminy oraz bisabolol.

Dlaczego warto stosować kremy na noc?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Te kosmetyki wykazują silne działanie naprawcze, którego z reguły nie zapewnią nam kremy na dzień. Ponadto te preparaty wykazują właściwości regenerujące, odżywcze i pobudzające. Bogate w peptydy, tłuszcze i witaminy formuły przyspieszają odbudowę uszkodzonych komórek naskórka, przyspieszają syntezę kolagenu oraz elastyny i uzupełniają braki w strukturze skóry.

Dlaczego takie składy sprawdzają się głównie w nocy? Ponieważ podczas snu nasza skóra jest najlepiej ukrwiona, co przekłada się na lepsze wchłanianie składników odżywczych z preparatów kosmetycznych. Jednocześnie to właśnie w nocy możemy pozwolić sobie na cięższe i bardziej oleiste formuły, ponieważ nie musimy się wtedy martwić tłustym filmem pozostawionym na skórze - usuniemy go podczas porannej toalety.

Kremy na noc dostępne w ofercie sklepu

W asortymencie naszej drogerii internetowej z naturalnymi kosmetykami odnajdziesz preparaty skierowane do różnych typów cer. Zaproponowaliśmy m.in.:

  • Krem na noc do cery normalnej
  • Krem na noc do cery mieszanej
  • Krem na noc do cery tłustej
  • Krem na noc do cery naczynkowej
  • Krem na noc do cery suchej
  • Krem na noc do cery dojrzałej

Producentami powyższych produktów jest marka Avril oraz Biofficina Toscana. Pierwsza z nich oferuje bardzo korzystne cenowo, organiczne i ekologiczne kosmetyki, a wśród nich te makijażowe oraz pielęgnacyjne. Z kolei Biofficina Toscana pozyskuje swoje surowce z lokalnych upraw, tym samym wdrażając w życie zasadę „0km”. Dzięki zrównoważonemu podejściu do produkcji swoich preparatów, ogranicza emisję szkodliwych spalin do atmosfery.