Płyny micelarne i dwufazowe

Dlaczego płyny micelarne są skutecznym środkiem do demakijażu twarzy? Zawarte w formule kosmetyku micele, czyli kuliste grupy cząsteczek zawieszonych w roztworze, mają dwojakie właściwości. Ze względu na obecność hydrofilowych powłok zewnętrznych (powinowactwo do wody) i hydrofobowych powierzchni wewnętrznych (powinowactwo do tłuszczy), micele bardzo dobrze radzą sobie z wszelakimi zanieczyszczeniami. We wnętrzu tych kulistych form zamykane są  substancje nierozpuszczalne w wodzie, takie jak łój, tłuste podkłady czy tusze wodoodporne. Z kolei pozostałe nieczystości rozpuszczają się w roztworze wodnym. Ta grupa kosmetyków ma wyjątkowo łagodne działanie – nie podrażnia twarzy i oczu. Jednocześnie jest bardzo skuteczna i nie wymaga spłukiwania.

Z kolei płyny dwufazowe to preparaty, które w swojej recepturze zawierają zarówno fazę wodną, jak i oleistą. Dzięki temu, podobnie jak płyny micelarne, są w stanie usunąć zanieczyszczenia rozpuszczalne nie tylko w wodzie, ale i w tłuszczach. Dwie ciecze zawarte w kosmetyku są od siebie wyraźnie oddzielone w stanie spoczynku, dlatego przed skorzystaniem z produktu, należy nim wstrząsnąć. Ta kategoria produktowa nie podrażnia skóry oczu oraz twarzy, i jednocześnie wyróżnia się skutecznym działaniem.

Naturalny płyn micelarny

Jeżeli poszukujesz płynów micelarnych bez: PEG, bez parabenów, SLS i SLES, syntetycznych perfum i składników barwiących, nasze propozycje są dla Ciebie. Wśród dostępnych w naszym sklepie kosmetyków do demakijażu twarzy, znalazły się naturalne preparaty z  micelami. W ich składzie znajdziesz między innymi sok z liści organicznego aloesu, wodę z kwiatów bławatka czy ekstrakt z miłorzębu japońskiego. W formułach kosmetyków pojawiła się również woda chabrowa, panthenol, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, migdałowy i bawełniany oraz opatentowany Rubiox® - składnik z owoców toskańskich.

Naturalny dwufazowy płyn do demakijażu

W naszym asortymencie zaproponowaliśmy również coś dla Pań poszukujących dwufazowych płynów do twarzy o organicznym składzie. W tej grupie produktów znalazł się m.in. dwufazowy płyn do demakijażu Red Berry, w którego formule znajdziemy olej z dziurawca, olej słonecznikowy, organiczną wodę z jeżyn oraz aktywny składnik z jagód toskańskich. Kolejną propozycją jest dwufazowy preparat od marki Avril. W tym kosmetyku znaleźć można sok z liści aloesu oraz olej z nasion rącznika pospolitego. W ofercie Biofeminy znalazł się również płyn do demakijażu od firmy Biofficina Toscana. W jego składzie pojawiła się woda z rumianku, ekstrakt ze świetlika łąkowego oraz wyciąg z bławatka. W tej kategorii znajdziesz także zestawy: płyn dwufazowy + naturalna gąbka.