Akcesoria do twarzy

Oczyszczanie i demakijaż twarzy za pomocą gąbek i płatków

Wydawałoby się, że te dwa zabiegi z reguły wymagają jedynie dobrze dobranych do cery i jej potrzeb kosmetyków. Okazuje się jednak, że te rytuały można wynieść na znacznie wyższy poziom. Jak to możliwe i dlaczego za sprawą środków myjących nie zawsze uzyskujemy satysfakcjonujący rezultat? Pospieszne przemycie naskórka żelem lub pianką do twarzy, nie jest gwarantem efektywnego usunięcie całego makijażu, zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry. Uzyskanie idealnie oczyszczonej cery zdecydowanie uławiają akcesoria do twarzy, które połączone z kosmetykami – dają efekt synergii. To właśnie gąbki oraz wielorazowe płatki kosmetyczne prócz równomiernego rozprowadzenia produktu, zapewniają nam niezwykle przyjemny masaż twarzy. Między innymi dzięki niemu pobudzamy naczynia krwionośne, stymulujemy komórki naskórka do pracy i złuszczamy zrogowaciałą warstwę epidermy.

Po jakie produkty warto sięgnąć, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Akcesoria do pielęgnacji i oczyszczania twarzy – sklep internetowy

Do codziennej dbałości o cerę – zarówno o poranku, jak i wieczorem, warto włączyć gąbki do mycia, wielorazowe płatki kosmetyczne lub/oraz naturalne gąbki do demakijażu. Jeżeli prócz skutecznej i prawidłowej pielęgnacji zależy nam również na akcesoriach naturalnych, ekologicznych i wegańskich, wtedy zdecydowanie warto pochylić się nad propozycjami naszej drogerii internetowej.

Naturalne akcesoria do pielęgnacji twarzy

Do tej grupy produktów zaliczyć można gąbki Konjac, których bazą jest w 100% naturalny, roślinny błonnik. Te cieszące się niesłabnącą sławą produkty, występują w różnych wariantach – podzielić je można zarówno ze względu na skład, jak i właściwości. Koreańskie gąbki do cery tłustej oraz mieszanej zawierają w swojej strukturze np. skorię wulkaniczną, inaczej czerwoną lawę. To za sprawą zawartych w niej minerałów, gąbka pochłania nie tylko nadmiar sebum, ale i zanieczyszczenia oraz drobnoustroje. Podobne właściwości wykazuje również gąbka z bambusowym węglem drzewnym, która pozwala oczyścić oraz unormować pracę gruczołów łojowych. Wśród gąbek Konjac znalazły się także wersje uniwersalne oraz przeznaczone do cery suchej i normalnej. W ich składzie znajdziemy między innymi różową, zieloną i czerwoną glinkę, a także zieloną herbatę oraz rumianek.

Naturalne akcesoria do oczyszczania twarzy

Do tej kategorii przynależą nie tylko wcześniej wspomniane koreańskie gąbki wykonane z roślinnego błonnika, ale także wielorazowe płatki kosmetyczne, w pełni naturalne, biodegradowalne gąbki do demakijażu oraz uniwersalne gąbki do mycia twarzy i ciała. O ile te ostatnie są dość powszechnie znanymi produktami do usuwania zanieczyszczeń oraz makijażu, to wielorazowe płatki wydają się pewną innowacją. Płatek wykonany jest z dwóch materiałów – ulokowanych po jego dwóch stronach, dzięki czemu  za jego pomocą możemy przecierać twarz preparatami o różnym przeznaczeniu, np. tonikiem, płynem dwufazowym czy mleczkiem.

Wszystkie zgromadzone tu produkty, zarówno akcesoria do mycia twarzy, jak i gąbki o funkcji oczyszczającej i pielęgnacyjnej mają naturalne i organiczne składy.