Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn

Pielęgnacja twarzy mężczyzn

Dbałość o cerę już dawno przestała być wyłącznie domeną kobiet. Coraz więcej Panów dostrzega potrzebę i korzyści płynące z pielęgnacji twarzy. Dzięki prawidłowej higienie, złuszczaniu i nawilżaniu naskórka, mężczyźni cieszą się skórą pozbawioną otwartych zaskórników, rozszerzonych porów i widocznych zaczerwienień w obrębie nosa i policzków. Ponadto dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom Panowie nie skarżą się również na nadmierne przesuszenie, łuszczenie oraz zmiany trądzikowe w obrębie twarzy i szyi. Kosmetyki dla mężczyzn potrafią nie tylko znormalizować pracę gruczołów łojowych i/lub wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, ale także opóźnić proces starzenia się skóry. Stymulacja syntezy białek, takich jak kolagen czy elastyna, pozwala na ujędrnienie cery, spłycenie zmarszczek i zahamowanie procesu pojawiania się kolejnych.

Dlaczego warto zapomnieć o podbieraniu kosmetyków swojej partnerce i zdecydować się na zakup preparatów skierowanych wyłącznie do mężczyzn? Powodów jest kilka, a zapach nie jest tym kluczowym. Skóra panów jest znacznie grubsza od naskórka płci przeciwnej, a przy tym posiada grubszą warstwę hydrolipidową. Dodatkowo jest lepiej ukrwiona i cechuje się większą aktywnością gruczołów łojowych. To wszystko wpływa na pojawianie się zaskórników, krost i trądziku, z którymi boryka się szeroka rzesza mężczyzn. Ponadto Panowie częściej podrażniają cerę poprzez regularne golenie, w związku z tym pielęgnacja powinna być skierowana nie tylko na normalizację pracy gruczołów łojowych, ale również na łagodzenie podrażnień, ranek i wrastających włosków.

Naturalne kosmetyki do twarzy dla mężczyzn

W związku ze wzrostem zainteresowania panów pielęgnacją skóry twarzy, coraz więcej marek kosmetycznych rozbudowuje swój asortyment o propozycje właśnie dla tej płci. Takimi producentami są między innymi Biofficina Toscana oraz Avril, czyli firmy, które specjalizują się w produkcji kosmetyków naturalnych, organicznych, ekologicznych i wegańskich. Pierwsza marka opiera składy swoich produktów o surowce lokalne, dzięki czemu zawarte w nich substancje aktywne nie tracą na swojej ważności. Ponadto ten producent nie testuje swoich preparatów na zwierzętach, a formuły jego kosmetyków są wegańskie. Marka Avril również oferuje ekologiczne, wegańskie kosmetyki, o dużej czystości biologicznej. Co istotne, jej asortyment jest nie tylko wysokojakościowy, ale również przystępny cenowo.

Kosmetyki dla mężczyzn do twarzy – sklep internetowy

Wśród propozycji naszej drogerii online znajdziesz wyłącznie naturalne oraz organiczne kosmetyki m.in. dwóch wyżej wspomnianych producentów. Wśród nich pojawiły się: