Pielęgnacja twarzy dziecka

Kosmetyki dla dziecka – delikatna skóra twarzy

Delikatna skóra dzieci i niemowląt wymaga zupełnie innego traktowania niż skóra nastolatka czy dorosłej osoby. Naskórek twarzy najmłodszych pociech jest szczególnie wrażliwy, a tym samym podatny na podrażnienia, zaczerwienienia i reakcje alergiczne. Wynika to z niedostatecznie wykształconej bariery hydrolipidowej, mniejszej ilości gruczołów potowych oraz słabszego przylegania epidermy do skóry właściwej. W związku z tak kruchą konstrukcją najbardziej zewnętrznego nabłonka powierzchni ciała, warto baczniej skupiać się na składach zakupowanych kosmetyków.

Kosmetyki naturalne do twarzy dzieci

To, na czym zdecydowanie warto oprzeć pielęgnację twarzy dziecka, to preparaty hipoalergiczne, łagodzące i wzmacniające barierę hydrolipidową naskórka. Odpowiedzią na te wymagania są kosmetyki naturalne, których składniki w dużym stopniu pochodzą z upraw ekologicznych. Produkty te sprawdzają się w przypadku skór wrażliwych, ponieważ łagodzą stany zapalne i wyciszając naskórek. Ich formuła oparta o minimalną liczbę składników ma również pozytywny wpływ na zmiękczenie i nawilżenie delikatnego nabłonka w obrębie twarzy. Tym samym koniecznością staje się rezygnacja ze sztucznych konserwantów, substancji zapachowych i związków drażniących. Warto unikać również kosmetyków z zawartością parabenów, glikoli, silikonów i olejów mineralnych.

W ofercie naszej drogerii internetowej znajdziesz jedynie naturalne i organiczne kosmetyki dla dzieci, z których ogromna część jest również ekologiczna i wegańska. Należą do nich:

  • Kremy do twarzy dla dzieci i niemowląt
  • Chusteczki nawilżające do twarzy dla dzieci

W pierwszej grupie produktów znajdziesz jedynie naturalne kosmetyki, które można stosować już od pierwszego dnia życia niemowlaka. Kremy do twarzy dla dzieci dostępne w naszym asortymencie nie posiadają kompozycji zapachowych oraz substancji drażniących. W ich składzie znajdziemy za to organiczne masła, które łagodzą podrażnienia, nawilżają i zmiękczają naskórek. Część spośród naszych produktów posiada w swojej formule także oleje roślinne oraz ekstrakty z ziół, takich jak rumianek, arnika, rozmaryn czy nagietek. Co istotne, produkty z tej kategorii nie są testowane na zwierzętach, za to przebadane zostały pediatrycznie i dermatologicznie. Warto wspomnieć również o certyfikacjach, które potwierdzają naturalny oraz wegański skład. Takimi dokumentami jest m.in. certyfikat Ecocert, Vegan czy CruentlyFree.

Kolejną kategorią naturalnych kosmetyków do twarzy dziecka są chusteczki nawilżające. Ich delikatny, dobrze przemyślany skład pozwala na wielofunkcyjne zastosowanie. Tym produktem można przecierać nie tylko skórę buzi, ale także rączki oraz całe ciało najmłodszych pociech. Dzięki miękkiej bawełnie nasączonej organicznym aloesem, chusteczki łagodzą podrażnienia i nawilżają naskórek. Ponadto produkt ten, podobnie jak kremy, posiada certyfikat Ecocert. Warunkiem jego otrzymania jest spełnienie licznych wymagań, takich jak np. ilość składników pochodzenia naturalnego wynosząca minimum 95% całościowego składu kosmetyku.

Wśród zaproponowanych przez nas kosmetyków znalazły się takie marki, jak Avril oraz Biofficina Toscana BIMBI.