Pielęgnacja skóry i włosów dziecka

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Dzięki napływającym informacjom o szkodliwości wielu substancji chemicznych zawartych w kosmetykach, coraz więcej osób baczniej przygląda się składom zakupowanych produktów. W związku z tym, jako konsumenci staramy się wybierać preparaty bezpieczne, zgodne z naturą - nie tylko dla nas samych, ale również, a może przede wszystkim, dla naszych pociech. Skóra najmłodszych jest zdecydowanie delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia od skóry dorosłej osoby. Jej duża wrażliwość wynika między innymi z cienkiej warstwy hydrolipidowej oraz słabszego przylegania naskórka do skóry właściwej. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są częste zaczerwienienia, wysypki oraz inne reakcje alergiczne. Ze względu na podatność na czynniki zewnętrzne tego największego narządu ludzkiego ciała, warto sięgać po kosmetyki dla dzieci „bez chemii”. Cóż kryje się za tym enigmatycznie brzmiącym określeniem? O tym w dalszej części tekstu.

Jakie kosmetyki dla dzieci?

Produkty dla niemowląt i malców powinny być przede wszystkim delikatne, łagodzące podrażnienia, wzmacniające barierę hydrolipidową naskórka. Powinny również nawilżać i natłuszczać warstwę rogową epidermy. Takie właściwości zapewnią nam między innymi wyciągi z ziół i krzewów, takich jak np. nagietek czy oczar wirginijski. Pożądanymi w składach kosmetyków związkami są również oleje i masła roślinne, mocznik, aloes oraz ekstrakty kwiatowe. Ponadto preparaty dla dzieci powinny zawierać w swojej formule jak najmniej „chemii”. Określenie to jest oczywiście bardzo dużym uproszczeniem, jednak kryją się za nim ważne założenia. Ten skrót myślowy oznacza, że w składzie preparatów dla najmłodszych nie powinny znaleźć się drażniące, pianotwórcze środki myjące, takie jak SLS czy SLES. W formułach kosmetyków dla niemowląt i nieco starszych dzieci nie powinno być również parabenów, silikonów, PEG i PPG, olei mineralnych oraz formaldehydów.

Kosmetyki do ciała i włosów dla dzieci - sklep

W ofercie naszej drogerii internetowej znajdziesz jedynie naturalne kosmetyki, a wśród nich również te organiczne, ekologiczne i wegańskie. Dla najmłodszych zaproponowaliśmy zarówno środki myjące, jak i pielęgnacyjne, a wśród nich:

  • Żele do mycia ciała i włosów
  • Pianki, musy i mleczka do mycia ciała
  • Mydła
  • Chusteczki nawilżające
  • Kremy do twarzy i ciała
  • Olejki pielęgnacyjne
  • Gąbki do mycia ciała

W pierwszej grupie produktowej znajdziesz szeroki asortyment kosmetyków myjących. Wśród nich pojawiły się nie tylko żele do mycia ciała i włosów, ale również organiczne musy, mleczka oraz delikatne mydła w kostce lub płynie. W tej kategorii zaproponowaliśmy kilka marek z naturalnymi kosmetykami, a wśród nich YOPE, Avril, Cztery Szpaki oraz Biofficina Toscana BIMBI.

W drugiej sekcji odnajdziesz natomiast kremy do twarzy i ciała dla dzieci, a wśród nich te o właściwościach ochronnych, silnie nawilżających oraz zabezpieczających skórę  przed odparzeniami pieluszkowymi. W tej kategorii także znalazły się produkty marki Avril oraz Biofficina Toscana BIMBI.

Trzecią kategorią produktową są olejki pielęgnacyjne do ciała dla dzieci. Dzięki delikatnej formule tych naturalnych kosmetyków, można stosować je już od pierwszego dnia życia noworodka. Preparaty te silnie nawilżają, pozostawiając skórę niezwykle miękką i dobrze odżywioną. Ponadto środki te fantastycznie radzą sobie ze skórą atopową i wrażliwą, łagodząc podrażnienia i stany zapalne.