DOM

Bezpieczeństwo oraz zdrowie, zarówno nas samych, jak i naszych najbliższych, jest dla nas ogromnie ważne. Dlatego nie należy bagatelizować tematu środków czystości i zapachów do domu, ponieważ mogą mieć na nas bezpośredni wpływ. Z tego też powodu warto baczniej przyglądać się składom oferowanych preparatów i wybierać spośród nich te, które będą przychylne nie tylko człowiekowi, ale i środowisku.

W związku z powyższym, w tej kategorii znalazły się organiczne i ekologiczne środki czystości oraz naturalne zapachy do domu.

Naturalne produkty do domu

Wśród głównych grup produktów z tej kategorii, wyróżnić należy:

  • Do kuchni
  • Do łazienki
  • Do szyb i luster
  • Do podłóg
  • Do naczyń
  • Do zmywarki
  • Do prania

Chemia gospodarcza dostępna w ofercie naszego sklepu, charakteryzuje się naturalnym składem opartym o substancje o niskim stopniu przetworzenia. Ponadto wiele spośród tychże surowców pochodzi z organicznych oraz ekologicznych upraw. W recepturze wyżej wspomnianych, domowych środków czystości nie ma więc szkodliwych zarówno dla człowieka, jak i środowiska parabenów, środków petrochemicznych, fosforanów czy drażniących substancji pianotwórczych. Ich receptury oparte są natomiast na niejonowych substancjach powierzchniowo czynnych oraz ekstraktach i olejach roślinnych. Wśród wspomnianych preparatów znalazły się m.in. płyny uniwersalne oraz te przeznaczone do rozmaitych powierzchni. W asortymencie sklepu pojawiły się także proszki i sole do zmywarki oraz nabłyszczacze do naczyń. Nie mogło zabraknąć rownież proszków do prania i wybielaczy do ubrań.

Wśród tej grupy preparatów znalazły się olejki zapachowe oraz dyfuzory z patyczkami. Pierwsza gama produktów ma wiele zastosować i dobroczynnych właściwości. Może zarówno odświeżyć woń w pomieszczeniu, jak i pełnić rolę substancji powierzchniowo czynnej korzystnej dla naszej skóry. Z kolei naturalne zapachy zamknięte w dyfuzorach, prócz wypełnienia przestrzeni wyjątkowymi nutami zapachowymi, mają także wyraźne właściwości aromaterapeutyczne. W zależności od mieszanki olejków eterycznych i certyfikowanych esencji, mogą wpływać na nas relaksująco, energetyzująco czy łagodząco. Istotny jest również fakt, że zapachy te są przyjazne zarówno człowiekowi, jak i środowisku.