Akcesoria do pielęgnacji ciała

Wśród akcesoriów dostępnych w naszym sklepie z naturalnymi kosmetykami zaproponowaliśmy takie przybory, które pozwolą Ci zadbać o skórę ciała, dłoni i stóp. Z naszymi naturalnymi  gąbkami, pumeksami i szczotkami, złuszczysz martwy naskórek oraz przywrócisz skórze prawidłowe pH. Ze względu na żywiołowe pocieranie myjkami o warstwę rogową epidermy, pobudzisz również krążenie w obrębie tkanki łącznej. To z kolei przyspieszy regenerację i lepsze dotlenienie komórek ciała, zapewniając naszej skórze zdrowy koloryt, miękkość i elastyczność.

Co równie istotne, propozycje na biofemina.pl są w pełni naturalne, a część spośród akcesoriów jest także biodegradowalna i wegańska.

Akcesoria do mycia ciała

Do tej grupy produktów zaliczyć należy gąbki, które wykonane zostały z różnych, naturalnych materiałów, takich jak:

  • byliny azjatyckie,
  • organiczna bawełna,
  • surowce pochodzący ze zrównoważonych, karaibskich połowów.

Do pierwszej kategorii należą gąbki Konjac. Te produkty są w pełni biodegradowalnymi, naturalnymi akcesoriami służącymi do dogłębnego oczyszczenia i wypielęgnowania ciała. Ich porowata powierzchnia pozwala na złuszczenie naskórka, udrożnienie ujść gruczołów łojowych i znormalizowanie pH skóry. Dzięki masażowi ciała wykonanemu za ich pomocą, pobudzane jest mikrokrążenie w obrębie poddawanej zabiegowi partii. Wpływa to pozytywnie na odżywienie komórek, wzmocnienie bariery hydrolipidowej naskórka oraz przyspieszenie wchłaniania substancji odżywczych w głąb skóry właściwej.

Do drugiej grupy zaliczają się hipoalergiczne gąbki z organicznej bawełny, które są bardzo delikatna w kontakcie ze skórą. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia oraz zrogowaciały naskórek, nie podrażniając przy tym ciała.

Trzecią kategorię akcesoriów stanowią hipoalergiczne, naturalne gąbki pochodzące z karaibskich wód. Te produkty są niezwykle chłonne, wytrzymałe i skutecznie czyszczące powierzchnię naszej skóry.

Akcesoria do złuszczania naskórka

Do tej kategorii zaklasyfikować można wcześniej wspomniane gąbki Konjac oraz naturalny pumeks. Ten drugi, organiczny produkt wyróżnia się ergonomicznym kształtem, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób pozwala usnąć zrogowaciały naskórek ze stóp.

Akcesoria do paznokci i skórek

W ten dział włączyć można drewniane szczotki do paznokci oraz drewniane patyczki do skórek. Za pomocą pierwszego z wymienionych produktów, usuniesz zanieczyszczenia i zabrudzenia trudno zmywalne. Z kolei patyczki wykonane z drzewa kamforowego, dzięki dwóm różnym końcówkom, umożliwią Ci zarówno odsunięcie, jak i oczyszczenie skórek w obrębie wału paznokciowego.

Producenci naturalnych akcesoriów do ciała

Wśród naszych propozycji znajdziesz produkty takich firm jak Konjac Company czy Avril. Pierwszy z wymienionych brandów wspomniany został przy temacie gąbek Konjac. Ten producent stawia na naturalne, biodegradowalne i wegańskie akcesoria, które przechodzą liczne testy jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że w gąbkach nie ma bakterii, zanieczyszczeń oraz mikroorganizmów. Z kolei francuska marka Avril oferuje w pełni ekologiczne i świetnej jakości produkty, które występują w bardzo korzystnych cenach. Prócz akcesoriów do ciała oraz twarzy, firma udostępnia także naturalne kosmetyki makijażowe i pielęgnacyjne.