Biofficina Toscana

Produkty marki Biof cina Toscana są: Naturalne: po prostu sprawdź ich skład! 

Certy kowane: spełniają standardy ICEA wyznaczone dla naturalnych, przyjaznych środowisku kosmetyków organicznych. Oznacza to, że nie zawierają glikoli polie- tylenowych, parabenów, wazeliny, para ny, czynników pianotwórczych typu SLS i SLSES, silikonów oraz sztucznych barwników. 

Przetestowane: ich bezpieczeństwo i efektyw- ność jest zagwarantowana testami klinicznymi przeprowadzonymi przez Uniwersytet w Pawii. Zostały również poddane testom na obecność niklu, aby chronić osoby cierpiące na alergie i inne nietolerancje. 

Lokalne: wyprodukowane z ekstraktów roślin- nych i wysokiej jakości składników z regionu Toskanii takich jak: olej z rokitnika, sok z granatu i ostre papryczki z biodynamicznych upraw okolic Maremmy, toskańskiej organicznej oliwy z oliwek typu extra virgin ze wzgórz Pizy i Sienny, specjalnego organicznego miodu z okolic Parco di Migliarino wybrzeża Toskanii oraz miodu ze wzgórz Lukki, czystych organicznych hydrolatów z upraw okolic Maremmy, czy bezwonnego słonecznikowego oleju z Mugano na granicy Toskanii i Umbrii. Innowacyjne opatentowane składniki aktywne pochodzą z upraw z rejonu Toskanii i są wytwarzane w lokalnych labora- toriach specjalizujących się w produkcji przyja- znych środowisku naturalnemu certy kowanych kosmetyków organicznych zgodnych z normą zarządzania jakością UNI EN ISO 9001. 

Biodynamiczne i organiczne: wytwarzane
z ekstraktów i wysokiej jakości lokalnych składników pochodzących z biodynamicznych lokalnych upraw łączących dbałość o standardy produkcji organicznej z technikami rolniczymi, które wspierają naturalne procesy zachodzące w środowisku naturalnym. 

Naturalnie aromatyzowane i zróżnicowane: 

aromat kosmetyków Biof cina Toscana pocho- dzi ze stuprocentowych czystych olejków eterycznych. Wytwarzane ze składników natu- ralnych produkty pochodzące z różnych partii mogą się między sobą różnić zabarwieniem i aromatem- wynika to z cykli natury i wynikają- cych z nich różnic w surowcach naturalnych z których są wytwarzane. Różnice te są swoistą gwarancją naturalnej jakości, która odróżnia 

je od innych produktów dostępnych na rynku, nadając im indywidualności i niepowtarzalnego charakteru. Są one również świadectwem rze- mieślniczego charakteru procesu wytwarzania, który sprawia, że każdy produkt marki Biof cina Toscana jest unikalny z natury. 

Innowacyjne: opracowane formuły zawierają opatentowane składniki aktywne takie jak Uviox®, wytwarzany ze świeżych skórek czer- wonych winogron winnic Siena's Chianti, Ole- ox® bedący upłynnionym wyciągiem oliwnym o potężnych właściwościach antyoksydacyjnych, Uviox® i Oleox® o działaniu antyoksydacyj- nym i zapewniającym synergiczną ochronę przeciwko wolnym rodnikom, dzięki starannie dobranym proporcjom obu składników. Rubiox® będący unikalnym połączeniem czer- wonych owoców ze wzgórz okolic Lukki ma działanie antyoksydacyjne, ochrone, odżywcze i balansujące. 

Oleox®, czyli mieszanka organicznych toskań- skich olejów roślinnych do stworzenia której użyto technologii enzymatycznych, odpowiada za działanie uelastyczniające i antyoksyda- cyjne. Kolejnym aktywnym składnikiem jest Hydropom®, czyli upłynniona postać skórek pomidorów o wysokiej zawartości likopenu. Phytaluronate® jest bardzo efektywną alter- natywą dla kolagenu i kwasu hialuronowego. Iricalmin to biokompleks o nawilżających właściwościach, który odbudowuje ochronną warstwę skóry. Pore-Away wytwarzany z mastyksu wykazuje działanie oczyszczające i regulujące natłuszczanie skóry. 

Luminescine® jest składnikiem uwydatniającym naturalną promienność skóry.
Pentavitin® ma działanie nawilżające i łago- dzące. Alpa or® Alp-sebum® odpowiadają za efekty przeciwzapalne i normalizujące pracę gruczołów łojowych. 

O niskim oddziaływaniu na środowisko naturalne: w procesie produkcji nie są uży- wane żadne petrochemiczne rozpuszczalniki. Stosowane są również zasady ograniczające powstawanie szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Preferowane są proste opakowania z nadrukami bez zbędnych etykiet.