Sortuj wg.:

Biofficina Toscana

Kosmetyki Biofficina Toscana

Produkty tej włoskiej marki są naturalne, organiczne i przyjazne środowisku, a potwierdzeniem tego faktu są liczne certyfikaty. W składach kosmetyków Biofficina Toscana nie znajdziemy więc parabenów, glikoli, parafiny, silikonów, wazeliny, syntetycznych barwników oraz drażniących związków pianotwórczych, takich jak SLS czy SLES. W ich formule nie ma także niklu, który wywołuje niekorzystne reakcje u alergików oraz u osób ze skórą wrażliwą. Ponadto bezpieczeństwo oraz skuteczność preparatów tego producenta zweryfikowane zostały poprzez liczne testy przeprowadzone na Uniwersytecie w Pawii.

Ekologia a Biofficina Toscana

Ten włoski producent kosmetyków organicznych stawia na substraty lokalne, pozyskane z toskańskich pól i upraw. Cały proces produkcyjny również odbywa się w lokalnych laboratoriach, które specjalizują się w wytwarzaniu naturalnych preparatów. Dzięki dwóm powyższym zasadom, czyli redukcji transportu do minimum, marka znacząco ogranicza emisję spalin, a tym samym  wpisuje się w ekologiczny trend „0 km”.  

Biofficina Toscana dba nie tylko o lokalność upraw, ale także o ich jakość i standardy. Wiele składników marki pochodzi z rolnictwa biodynamicznego i ekologicznego, które opiera się na zastosowaniu technik wspierających naturalne procesy zachodzące w środowisku.

Ponadto marka nie wykorzystuje w procesie produkcyjnym petrochemicznych rozpuszczalników. Korzysta natomiast z zasad, które ograniczają powstawanie substancji szkodliwych dla środowiska.

Składniki zawarte w kosmetykach Biofficina Toscana

  • Opatentowane składniki aktywne – kosmetyki Biofficina Toscana posiadają innowacyjne formuły, które opierają się na opatentowanych składnikach aktywnych pochodzenia roślinnego.
  • Olejki eteryczne – w kosmetykach marki znaleźć można wyłącznie naturalne aromaty, np. z szałwii czy cytryny. Ponieważ ich produkcja przebiega w sposób naturalny, poszczególne partie olejków mogą różnić się między sobą zapachem oraz zabarwieniem. Ich unikalność, to świadectwo wysokiej jakości i organiczności.
  • Oleje – lokalnie pozyskiwane oleje np. z rokitnika, z oliwek czy ze słonecznika pochodzą między innymi ze wzgórz Sienny i Pizy oraz z miasta Mugano, które leży na granicy Umbrii i Toskanii.
  • Ekstrakty i wyciągi – pochodzą z rozmaitych roślin: owoców (np. granatów), warzyw (np. białej fasoli czy ostrych papryczek z biodynamicznych upraw) czy ziół (dziurawca, pokrzywy, rumianku). W kosmetykach marki znaleźć można jednak nie tylko ekstrakty roślinne, ale także te pochodzące z organicznego miodu pozyskiwanego z wybrzeży Toskanii.
  • Hydrolaty – te wodne, roślinne wyciągi np. z kwitów czy ziół są organiczne i pochodzą m.in. z okolic Parku Naturalnego Maremmy.

Innowacyjne składniki aktywne w kosmetykach Biofficina Toscana

Formuły preparatów tego producenta posiadają liczne składniki aktywne, opatentowane przez markę. Wśród nich wymienić należy:

Uviox® to ekstrakt uzyskany z czerwonych winogron pochodzących z winnic Siena Chianti. Zawarte w jego składzie biofenole oraz polifenole wykazują silne działanie przeciwutleniające.

Oleox® to upłynniony, bio-skroplony ekstrakt z organicznych, zielonych oliwek , którego cząsteczki wykazują silne właściwości antyoksydacyjne (przeciwutleniające). Ze względu na wysokie stężenie biofenoli, ten wyciąg nie tylko przeciwdziała wolnym rodnikom, ale także szkodom przez nie spowodowanym.

Rubiox® ten opatentowany ekstrakt jest połączeniem czerwonych owoców takich jak jeżyny, agrest i porzeczki. Ten kompleks wykazuje działanie przeciwutleniające, regenerujące, ochronne i przywracające równowagę skórze.

Liquepom® jest to biopochodny ekstrakt ze skórek pomidora, który jest bogaty w likopen, polifenole, witaminy, minerały, cukry oraz inne przeciwutleniacze. Składnik ten ma działanie nawilżające, regenerujące, antyoksydacyjne oraz ochronne.

Wśród substancji aktywnych marki kosmetycznej Biofficina Toscana znaleźć można również Phytaluronate®, biokompleks Iricalmin, Luminescine®, Alpaflor® Alp-sebum®, Pentavitin® oraz Pore-Away.