Avril

Kosmetyki Avril

W kosmetycznym DNA tej francuskiej marki, kryje się natura, prostota i dbałość o środowisko. Preparaty Avril są organiczne i ekologiczne, a wiele spośród nich jest także wegańskich. Ich receptury stworzone zostały z myślą o kobietach, mężczyznach oraz niemowlętach i wpisują się w takie kategorie jak kosmetyki makijażowe i pielęgnacyjne - do twarzy, ciała i włosów.

Avril - charakterystyka, misja i ideologia

 • Większość preparatów tego przedsiębiorstwa produkowana jest we Francji, a niewielki odsetek jej kosmetyków wytwarzanych jest na terenie Włoch.
 • Oferta firmy zatwierdzana została przez niezależne organy certyfikujące, takie jak Ecocert i Qualité France. Gwarantują one, że formuły preparatów są zgodne ze ścisłymi specyfikacjami kosmetyków organicznych - od surowców rozpoczynając, na gotowych produktach kończąc.
 • Firma ogranicza ilość produkowanych opakowań i promuje ideę recyklingu.
 • Avril nie drukuje paragonów gotówkowych w swoich sklepach stacjonarnych, aby ograniczyć wycinkę drzew.
 • Marka korzysta z usług francuskiego dostawcy energii odnawialnej - Enercoop.
 • W 2018 Avril posadziło 512 drzew, aby zrównoważyć emisję CO związaną z produkcją kosmetyków.
 • Zgodnie z europejskim prawodawstwem przedsiębiorstwo nie przeprowadza żadnych testów na zwierzętach, a ponad 70% jej oferty to produkty wegańskie, czyli wolne od składników pochodzenia zwierzęcego.
 • Misją firmy jest to, aby jej kosmetyki organiczne były dostępne niemal dla wszystkich. Aby było to możliwe, Avril minimalizuje koszty związane z marketingiem. Dzięki temu jest w stanie zaoferować korzystne, konkurencyjne ceny.

Jakość kosmetyków Avril

Dbałość o najlepsze właściwości substratów i końcowych produktów jest dla tej marki absolutnie kluczowa. Avril koncentruje się na łatwości aplikacji, intensywności koloru, wydajności składników aktywnych, trwałości oraz odpowiedniej konsystencji preparatów. Ponadto w kosmetykach Avril nie ma fenoksyetanolu, nanocząsteczek, silikonów, PEG, perfum i barwników syntetycznych, dzięki czemu produkty te są delikatniejsze dla naszej skóry.

Co istotne, przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, aby jego kosmetyki miały tę samą skuteczność, co preparaty konwencjonalne.

Certyfikaty przyznane kosmetykom Avril

Wszystkie kosmetyki marki posiadają jeden z poniższych certyfikacji:

 • Cosmétique Biologique/ Organic Cosmetics – przyznane przez Ecocert

Ten certyfikat informuje, że dany kosmetyk jest organiczny. Aby otrzymać takie odznaczenie od międzynarodowego stowarzyszenia Ecocert,  produkt musi spełnić szereg wymagań.

- Co najmniej 95% wszystkich składników zawartych w kosmetykach musi być pochodzenia naturalnego;

- Co najmniej 95% składników roślinnych znajdujących się w formułach musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego.

- Co najmniej 10% wszystkich składników zawieszonych w kosmetyku musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego.

 • Cosmos – przyznane przez Ecocert

Odznaczenie Cosmos Organic dotyczy wszystkich nowości wprowadzonych na rynek po styczniu 2017 r. Ta nowa etykieta jest nieco bardziej wymagająca niż ta wcześniej wspomniana, ponieważ nakłada dwa świeże kryteria:

- Kremy i produkty niepieniące muszą zawierać ponad 20% składników organicznych;

- W formule kosmetyku nie mogą pojawić się składniki, które nie ulegają biodegradacji.

 • Organic Cosmetic & Cosmos Organic – przyznane przez Qualité France

Te odznaczenia przyznawane są przez francuską placówkę należącą do Bureau Veritas. Aby otrzymać te certyfikaty, należy spełnić podobne wymagania, jak w przypadku specyfikacji Ecocert.